Platforma DGT RMP

Platforma DGT RMP jest urządzeniem monitorującym, identyfikującym i filtrującym w czasie rzeczywistym informacje przesyłane za pomocą sieci światłowodowych. Jest doskonałym rozwiązaniem do monitorowania i optymalizacji sieci IT, akwizycji i tworzenia baz danych, budowy systemów Lawul Interception oraz, przy wykorzystaniu systemów typu IDS/IPS (Intrusion Detection System/Intrusion Prevention System), do wykrywania i identyfikacji wszelkich nieprawidłowych zdarzeń lub zachowań w sieciach wykorzystujących protokół IP.

Platforma DGT RMP obsługuje popularne obecnie w budowie sieci światłowodowych technologie 1G oraz 10G. Przechwycone za pomocą 20 interfejsów 10G dane poddawane są szczegółowej sprzętowej analizie z wykorzystaniem algorytmów głębokiej analizy pakietów – Deep Packet Inspection (DPI) oraz opcjonalnie DPI+. Analiza DPI pozwala na sprawdzenie informacji zawartych w pierwszych 128 bajtach każdego pakietu np.: danych opisujących adresy IP (kto nadał, kto jest odbiorcą), zastosowane protokoły, rodzaj aplikacji generującej ruch itp. Zastosowanie bardziej zaawansowanej technologii analizy w postaci modułów Blade Server DPI+ (max. 24 szt./urządzenie) umożliwia analizę całych pakietów, niezależnie od ich wielkości czy rodzaju zawartych w nich danych. DPI+ daje także użytkownikowi możliwość modyfikacji analizowanych pakietów m.in. oznaczanie (np.: kwarantanna, szczegółowa analiza), przycinanie do pożądanej wielkości (większa wydajność zewnętrznych systemów analitycznych), grupowanie według określonych parametrów i inne. Odfiltrowane informacje mogą zostać następnie przekazane za pomocą kolejnych 20 interfejsów 10G do systemów przetwarzających dane, a poprzez odpowiednie wyprofilowanie strumieni danych zwiększyć jednocześnie efektywność i wydajność ich analizy.

Wybrane cechy

  • status całej sieci w czasie rzeczywistym
  • przechwytywanie i analiza w czasie rzeczywistym dużych ilości danych
  • szczegółowe filtrowanie pakietów w całym strumieniu IP
  • zaawansowana funkcjonalność definiowania reguł filtrowania danych
  • indywidualne znakowanie danych na strumieniach wyjściowych wg kryteriów użytkownika
  • 20 dwukierunkowych portów optycznych 1GbE do monitoringu sieci
  • 4 porty optyczne SFP+ 10GbE do przesyłania danych
  • 2 elektryczne porty 1GbE do przesyłu danych i zarządzania
  • pasywny monitoring sieci
  • wbudowane splittery optyczne (80/20)

Dane techniczne

  • Optyczne porty sieciowe (podsłuchowe): 40x1000BASE-LX10
  • Porty monitoringu / agregacji /zarządzania: 4x10GBASE-LR, SFP+; 2x10/100/1000BASE-T
  • Inne interfejsy:RS232 (konsola)
  • Rodzaj złączy: SC/APC
  • Specyfikacja splittera: podział sygnału optycznego - 80:20, włókna jednomodowe, 1310nm
  • Tłumienie sygnału optycznego (max):Network port – 1,2dB, Monitor port – 7,5dB
  • Typ obsługiwanego światłowodu jednomodowy, 1310nm
  • Sygnalizacja LED: aktywność portów, system, zasilanie
  • Przepustowość wykorzystywana/ całkowita: 122Gbps/960Gbps
  • Szybkość przełączania: 61Mpps

dgt logo footer

DGT Sp. z o.o.
ul. Młyńska 7, 83-010 Straszyn, mail: dgt@dgt.pl
tel: +48 58 682 0 700 | fax: +48 58 683 29 25