DGT jest dostawcą kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Opracowuje, produkuje i integruje innowacyjne techniki szybkiego przesyłania głosu, obrazu i danych, dostępu do Internetu oraz szerokopasmowych usług multimedialnych z wykorzystaniem mediów tradycyjnych, jak i sieci konwergentnych. Rozwiązania DGT są oparte na technologiach: TCP/IP, ATM, ISDN.
Od początku swojej działalności DGT opracowuje i dostarcza nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne dla Sił Zbrojnych, MSWiA i administracji publicznej. Stacjonarne i dedykowane systemy łączności dla SZ RP są zgodne z normami militarnymi oraz spełniają wymagania interoperacyjności z systemami łączności NATO (standard EUROCOM, standardy serii STANAG, m.in. STANAG 4578, STANAG 4206, techniki typu TDM, ATM). Urządzenia i systemy, przystosowane do pracy w operacyjno-taktycznych i mobilnych systemach łączności i informatyki, uzyskały rekomendację natowskich ekspertów, potwierdzających pełną kompatybilność sprzętu DGT z systemami łączności wojsk NATO.
Do Sił Zbrojnych RP dostarczane są centrale w wersjach publicznych, ponieważ w 2015 roku wdrożono w sieci RON prefiks WST 26. Od tego czasu Siły Zbrojne RP zostały operatorem telekomunikacyjnym.
Siły Zbrojne RP, służby MSWiA oraz administracja publiczna potrzebują nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań telekomunikacyjnych, aby móc sprostać współczesnym wyzwaniom bezpieczeństwa publicznego, które często jest związane z wysyłaniem kontyngentów wojskowych poza granice kraju.
Siłom Zbrojnym RP DGT dostarcza cyfrowe systemy łączności z zaawansowaną funkcjonalnością dyspozytorską oraz telefoniczne centrale tranzytowe. Są to specjalnie projektowane urządzenia. Produkty DGT zapewniają łączność nie tylko na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, ale także podczas misji wojskowych. Na bazie central polowych DGT budowano systemy łączności w Afganistanie, Bośni, Czadzie, Iraku, Kongo, Kosowie i Pakistanie. Na potrzeby krajowej sieci szkieletowej łączności MON w DGT zaprojektowano, wyprodukowano oraz wdrożono automatyczne przełącznice, stanowiące komponenty systemu Cross Connect.
Oferta DGT obejmuje m.in.:
- urządzenia telekomunikacyjne dla sieci stacjonarnej,
- systemy łączności pola walki,
- systemy teletransmisyjne klasy cross-connect do budowy sieci szkieletowej i dostępowej.
Udział rozwiązań DGT w stacjonarnej łączności jawnej Ministerstwa Obrony Narodowej wynosi ok. 95%.
System teleinformatyczny, integrujący klasyczną telefonię TDM i technologię VoIP
System teleinformatyczny produkcji DGT to platforma komunikacyjna, która wyrosła z najlepszych tradycji klasycznej telekomunikacji i łączy w sobie cechy dojrzałego systemu telekomunikacyjnego TDM z najnowszymi osiągnięciami technologii VoIP i Ujednoliconej Komunikacji (UC).
Użytkownicy systemu dołączani są do niego za pośrednictwem:
- sieci IP/Ethernet,
- interfejsów cyfrowych systemowych,
- interfejsów analogowych.
Komunikacja z siecią publiczną może odbywać się za pośrednictwem klasycznych interfejsów BRI/PRI, analogowych, GSM, jak i łączy typu trunk VoIP.
System może być oferowany zarówno dla nowych użytkowników, jak również dla użytkowników, którzy posiadają już systemy DGT wykonane w starszych technologiach — wówczas funkcjonalność Serwera DGT można uzyskać poprzez odpowiednie aktualizacje oprogramowania i sprzętu.
Polowe, mobilne systemy telekomunikacyjne DGT
Polowe systemy DGT wykorzystywane są podczas misji stabilizacyjnych, manewrów wojskowych, na poligonach w celu zabezpieczenia łączności na polu walki. Urządzenia wchodzą również w skład wyposażenia wozów łączności RWŁC-10/CT (WZŁ Nr 1), które mają za zadanie zabezpieczyć łączność jawną i organizację węzła łączności stanowiska dowodzenia w obrębie obiektu przeznaczonego na tymczasowe centrum.
Proponowane produkty
System telekomunikacyjny, integrujący klasyczną telefonię TDM i nowe technologie VoIP
Rozwiązanie typu Push-to-Talk, wykorzystujące do realizacji połączeń zwykłe lub wzmocnione smartfony
Rejestracja połączeń telefonicznych, radiowych, telefaksowych oraz modemowych
Błyskawiczna łączność pomiędzy różnymi systemami radiowymi w miejscu akcji.
Brama radiowa dla systemu DGT MCS, integrująca dyspozytorską łączność telefoniczną i radiową
Terminal udostępniający użytkownikowi funkcjonalności telefoniczne, radiowe i inne w Systemie DGT MCS.
Wielofunkcyjny terminal z możliwością pracy na styku UpN lub styku systemowym IP/SU-IP
Integracja zaawansowanych technologii telekomunikacyjnych w kompaktowej i przenośnej obudowie
Cyfrowy produkt najnowszej generacji skonstruowany specjalnie dla potrzeb wojska.
Aparat telefoniczny przeznaczony do obsługi łączności telefonicznej w trudnych warunkach środowiskowych.